No products in the cart.
TOBE Gallery: Blue
A Tobe Gallery Blue elnevezésű kiállítása július végéig látogatható a Vinotékánkban, nyitvatartási időben. Érdemes követni a Facebook oldalunkat is, ugyanis Puskás Bea és Tomas Opitz, a galéria tulajdonosai alkalmanként fogadóórákat is tartanak az érdeklődők számára.
A Trois couleurs: Bleu című csoportos kiállítás Krzysztof Kieślowski legendás Három szín-trilógiájának első filmje előtt tisztelegve a szabadság, az emlékezet és az érzelmi távolság kérdéseit járja körül. A tárlaton szereplő fotográfiák, festmények és kollázsok különböző művészi nézőpontokon keresztül reflektálnak a kék szín kulturális, pszichológiai és érzéki jelentésrétegeire.

A TOBE Gallery művészei mellett meghívott magyar és nemzetközi alkotók munkái egy olyan vizuális párbeszédet hoznak létre, amelyben a személyes történetek, a hiány, az intimitás és a transzformáció motívumai kapcsolódnak össze. A kiállítás nem a film narratívájának illusztrációja, hanem annak atmoszférájából és érzelmi világából kiinduló szabad asszociációs tér.
A Trois couleurs: Bleu egyszerre utal a film ikonikus emocionális világára és a kék szín univerzális szimbolikájára: a csend, a melankólia, a szabadság és a remény finom egyensúlyára.

Kiállító művészek: BARTHA Máté, BEDE Kincső, BOHUS Réka, Juan BRENNER, Carolina CHOCRON, FABRICIUS Anna, GÁL András, GLÁZER Attila, JELEN Ádám, JF JULIAN, Cristina KAHLO, Dora KONTHA, Lili(ana), Sascha LABUDA, Tomas OPITZ, Ricardo PARRA, Paterl REBELO, José Luis ‘Chuchi’ SÁNCHEZ, SIVÁK Zsófia, SÓVÁRADI Valéria, Dafna TALMOR, Bruno VEIGA és ZALAVÁRI József
A cikkhez Glázer Attila képeit használtuk fel.





